Кметовете на Монтана, Плевен, Димитровград, Пловдив, Стара Загора, Русе, Пловдив, Ивайловград и Бургас обявиха 3 януари за неучебен ден. Така ваканцията на учениците там ще бъде от 21 декември до 6 януари - общо 16 поредни почивни дни.

Както Клуб Z вече писа - след като първоначално имаше идея в такава посока, столичният кмет Васил Терзиев в събота обяви, че няма да вземе подобно решение и децата в общината ще се върнат в класните стаи на 3 януари (петък).

За Плевен неучебен ще бъде и 10 декември, когато се чества Денят на Освобождението на града, реши кметът Валентин Христов, цитиран от БТА.
И учениците в Бургас ще имат дълга ваканция. Това съобщи кметът Димитър Николов на официалната си фейсбук страница, цитиран от dariknews.bg. 6 декември и 3 януари ще бъдат неучебни дни за всички бургаски ученици. Така зимната ваканция ще се удължи още малко и вече ще обхваща дните от 21 декември 2024 г. до 6 януари 2025 г.
Припомняме, че от МОН заявиха, че графикът на ваканциите се изготвя още през лятото, преди началото на учебната година, за да могат семействата да планират почивките си и дните, в които децата няма да бъдат на училище и се нуждаят от грижа от възрастен.
Още по темата
- Скандалът с изнасилвания на деца във Франция се разраства
- Франция ще преразгледа 70 000 случая на насилие срещу непълнолетни след смъртта на 11-годишно момиче
- "Когато детето ни се роди, едната му баба попита какво да купи за първото си внуче и ние казахме веднага „Плейстейшън“, просто ей така, импулсивно..." (ОТКЪС)
- След публикация в Клуб Z: сложиха колчета пред детски център "Дъга"