Мачът между „Барселона“ и „Осасуна“ от Ла Лига бе отложен заради смърт на член на медицинския щаб на каталунците, съобщиха световните агенции. Срещата трябваше да се изиграе в събота от 22:00 часа българско време, информира БТА.

"Клубът ни съобщава печалната новина за смъртта на лекаря на първия отбор Карлес Миняро Гарсия. Поради тази причина мачът между „Барселона“ и „Осасуна“ ще се изиграе на друга дата. Съветът на директорите и всички служители на „Барселона“ искат да изразят искрените си съболезнования на семейството и близките на починалия и да бъдат с тях в тези трудни времена", се казва в съобщение на „Барселона“.

Двубоят може да бъде пренасрочен за 26 април или 21 май в зависимост от представянето на „Барселона“ в Шампионската лига и Купата на Испания.

След 26 кръга в Ла Лига „Барселона“ води в класирането с 57 точки, докато „Осасуна“ е на 11-а позиция с 33 пункта.

Изявление от Лапорта

Президентът на каталунския клуб Жоан Лапорта направи изявление по повод кончината на клубния доктор:

„От името на „Барселона“ бих искал да съобщя за смъртта на лекаря Карлес Миняро. Това е голяма загуба за всички нас, тъй като той беше много скъп човек. Карлес винаги беше до нас - участваше в пътувания и се грижеше за играчите и персонала, като никога не отказваше да помогне на никого. Той беше страхотен професионалист и лекар.  Това тъжно събитие трябва да ни направи по-силни. В такъв момент на болка и тъга решихме да поискаме отлагане на мача с „Осасуна“ и клубът се свърза с президента на Ла Лига. Той разбра всичко и уреди формалностите. Получихме максимална подкрепа от „Осасуна“, неговите ръководители и треньор, които бяха готови да ни помогнат.“