"Левски" очаквано разгроми "Марек" с 4:0 на "Герена" в последния кръг от първата фаза в първенството на "А" група. След като поне накрая си свършиха работата, сега "сините" ще очакват резултата от мача между "Ботев" (Пловдив) и ЦСКА в неделя (15:30 начален час). Победа на "червените" или равен устройват "Левски" за място в първата шестица. Ако "канарчетата" отмъкнат трите точки, те ще вземат последната квота за сметка на отбора от "Герена".

Начало на головата серия постави Антонио Аниете след четвърт час игра. В 38-ата минута арбитърът Александър Костадинов не отсъди може би 100-процентова дузпа за нарушение на стража на гостите Емил Михайлов срещу преодолелия го поляк Лукаш Гикиевич.

Само 60 секунди по-късно обаче "Левски" все пак стигна до втори гол, автор на който стана Владимир Гаджев. Отново той, 3 минути по-късно, реализира трето попадение за столичани. Малко след почивката сомалиецът Либан Абди вкара четвърти гол за домакините.

"Ще стискаме палци за ЦСКА, надяваме се да не загубят", призна Роман Прохазка, който днес навърши 26 години и направи силен мач, макар и да нямаше шанса да отбележи.

Малко по-рано днес "Лудогорец" победи "Славия" с 3:0 на "Овча купел" и оглави класирането след първата фаза, като дръпна с три точки пред ЦСКА. "Белите" са десети.

Гостите като цяло бяха по-добрия тим, но 3:0 не отразява реалните събития на терена. "Славия" имаше своите моменти, ала ги пропусна особено в края, когато резултата можеше да стане 1:1. Вместо това шампионите си тръгнаха с доста по-солиден успех.

Първият гол в падна в 31-ата минута, когато топката стигна до Фабио Ешпиньо и той отбеляза отблизо. Втората част не представи нищо по-различно, а в края "белите" изтърваха две златни възможности. След втория пропуск "зелените" направиха контра, при която съдията Цветан Кръстев даде доста пресилена дузпа за нарушение срещу Върджил Мисиджан в 89-ата минута. Христо Златински удвои от 11-те метра - на 2:0 за гостите. В добавеното време самият Мисиджан простреля Георги Петков за 3:0.