Според последния „Евробарометър“, над 80% от българите вярват, че корупцията е широко разпространена – едно от най-високите нива в ЕС.

Депутатката от ГЕРБ Росица Кирова се залива в смях, четейки имената на граждански организации от парламентарната трибуна - включително такива, защитаващи хората с увреждания.

Георги Георгиев и съмишленици от БОЕЦ не бяха допуснати в сградата на Антикорупционната комисия днес. Напрежението доведе до сблъсъци с полицията и поне един задържан.

Шефът на ВАС Георги Чолаков излезе в отпуск до избора на нов ръководител. При главния прокурор Борислав Сарафов обаче такъв отпуск не беше наложен.

Сайтът Mediapool и журналист са осъдени на 40 хил. лв. обезщетение за публикации от 2018 г., засягащи съдия Светлин Михайлов - нарекли го "скандално известен". Съставът на съда включва магистрат, правил отвод по делото на предходна инстанция.

Още по темата
- Андрей Янкулов: Съдебната система не бива да прекара още месеци с главен прокурор, който е там против морала и закона
- Прокуратурата проверява премиера, Дечев, Янкулов, Кандев - и последният да затвори вратата
- Мирчев и Божанов запечатаха кабинета на Сарафов - той не им отговори за имунитетите
- Един от шепа "бунтари": За две години от 68 конкурса за шефове в прокуратурата съревнование е имало в 5