Самоубийствен атентат взе най-малко три жертви в Пакистан. Бомбеното нападение е станало до щаб квартира на силите за сигурност.
По данни на полицията са били чути две експлозии от двама отделни атентатори. Единият се е взривил до щаб квартирата, а другият е бил застрелян от полицията близо до паркинг.

Към момента нито една групировка не е поела отговорност за нападението, макар някои медии да посочват, че пакистанските талибани са били отговорни за подобни нападения в миналото - по-конкретно бойците от "Техрик-е талибан Пакистан" (ТТП). Последната ѝ атака дойде по-малко от две седмици, след като атентатор самоубиец се взриви пред съд в Исламабад, убивайки 12 души.

Макар формално отделна, ТТП е съюзническа фракция на афганистанските талибани, които ръководят Афганистан. Пакистанското правителство често обвинява Кабул, че си затваря очите за трансграничните атаки на бойци.
Още по темата
- Вашингтон и Техеран се връщат на масата в Исламабад. Тръмп: Ако няма сделка, бомбите започват
- US флотът е стрелял по ирански кораб и е поел контрола над него, съобщи Тръмп
- Тръмп уверява, че войната с Иран "приключва скоро". Пакистан посредничи за пробив
- Тръмп: Може да подновим преговорите в Исламабад през следващите два дни