Не съвсем неочаквано, но поне най-сетне стана ясно: президентът Румен Радев подава утре оставка. Това той обяви точно на деветата година от клетвата си. От институцията Президентство на РБ не обяви партия. Но намекна - "влиза в битка за отечеството". Вицепрезидентът Илияна Йотова ще довърши мандата.

Макар да знаем, че ще ходи на нови предсрочни избори, днес напрежението покрай тях бе осезаемо. Депутатката от ПП Лена Бориславова отправи завоалирано послание от фейсбук профила си, разтълкувано като критика към Даниел Лорер и Явор Божанков.

Появи се и ново обединение за вота - на по-малки, но добре познати партии. 

А в правната комисия на парламента мнозинството на ГЕРБ, Новото начало на Пеевски, "Има такъв народ" и БСП, които предствляват отиващото си управление, продължават да пришпорват нови изборни правила.

По света: безпрецедентно държавният пропагандатор в Иран - обществената телевизия бе хакната. И вместо "правилните" послания, зрителите видяха лика на престолонаследника в изгнание.

Тръмп отново скандализира: покани Русия в Съвета за мира за Газа.

Праща армия в Минеаполис.

Отказа се от мира. Защото няма... Нобел.

А ЕС отвръща на удара с митата.