Юношеският национален отбор на България до 17 години започна със загуба на европейското на родна земя - 0:2 срещу Хърватия пред близо 12 хиляди зрители на пълния стадион "Берое" в Стара Загора. Шансове все пак остават, тъй като другият двубой в групата - между Испания и Австрия, завърши 1:1 в Бургас.

Марко Бабич откри с удар отблизо в 24-ата минута. В продължението на срещата Адриан Блечич удвои с добавка от упор.

Българите започнаха много плахо и неорганизирано, а хърватите демонстрираха класа и самочувствие, като поне днес потвърдиха прогнозите, че са най-силния отбор в група "А". Нашите се поотпуснаха и разиграха след 60-ата минута, когато създадоха няколко опасности, при най-чистата от която Тонислав Йорданнов пропусна сам срещу вратаря.

Първенството бе открито от спортния министър Красен Кралев и от Стилиян Петров, който е посланик на УЕФА.

Вторият мач на националите е в събота на стадион "Лазур" в Бургас, а съперник е Испания.