
За пореден път български отбор бе елиминиран от аутсайдер в европейски клубни турнири.
"Литекс" отпадна днес от Лига Европа след 2:2 у дома срещу латвийския "Йелгава". Първият мач завърши 1:1 и отборът от балтийската република се класира за втория предварителен кръг благодарение на повечето отбелязани голове на чужд терен.
За класирането на латвийците донякъде допринесе и съдията Един Якулович от Босна. Той зачете гола, с който гостите направиха 2:2, макар да имаше съмнение за засада. Въпреки това ловчанлии трябва да се сърдят повече на себе си за изтърваните възможности.
Гостите подходиха значително по-отговорно. Те дори откриха резултата с гол на Ошс в 11-ата минута.
"Литекс" обърна мача с два гола на Бьорн Маарс Йонсен в 25-ата минута и 56-ата минута на двубоя.
В 60-ата минута обаче Диало изравни с глава, макар ит засада.
Домакините тръгнаха на отчаян щурм, но латвийците се бранеха добре и в крайна сметка продължават напред. А тимът на Красимир балъков ще се съсредоточи върху родното първенство.
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни