"Берое" се класира днес за втория предварителен кръг на Лига Европа, където ще играе срещу датския "Брьондби".

Старозагорският тим победи като домакин с 3:1 "Атлантас" от Литва и с общ резултат 5:1 продължи напред. В първия мач българите биха като гости с 2:0.

Новопривлеченият Спас Делев вкара и трите гола за "Берое". Той отбеляза и едини гол в първия мач.

Тази вечер бившият играч на ЦСКА бе неудържим. Той откри резултата в 7-ата минута след великолепно изпълнение на пряк свободен удар. В края на първото полувреме нисичкият играч от благоевградското село Ключ покачи на 2:0, след като бе изведен сам на празна врата.

В 65-ата минута Вежевичюс от гостите намали. Само две минути по-късно обаче Делев вкара третото си попадение в мача.

Така след седмица "Берое" ще приеме на свой терен "Брьондби" - един от най-силните отбори в Дания. А на 23 юли е реваншът в родината на Хамлет.