"Славия" се наложи над "Локомотив" (Пловдив) с 3:0 у дома в стартовия мач от първия кръг на новото първенство в "А" група. "Белите" стигнаха до успеха с голове през втората част, предва БГНЕС

Нападателят Ивайло Димитров откри резултата с глава в 69-ата минута след центриране на юношата Янис Карабельов, а в 76-ата след неумела изява на Александър Тунчев в наказателното му поле, топката се озова в халфа Иван Вълчанов, който отблизо не сбърка и покачи на 2:0.

Отново Ивайло Димитров оформи крайното 3:0 в последната минута от редовното време. Преди попаденията на играчите на "Славия" головите моменти в срещата почти липсваха. В 27-ата минута "Локомотив" можеше да поведе, но ударът на Тунчев бе париран от опитния вратар на столичани Георги Петков.

Утре другият тим от столицата - "Левски", гостува на "Ботев" (Пловдив), а "Литекс" посреща шампиона "Лудогорец". В неделя са срещите "Пирин" (Благоевград) - "Черно море" и "Берое" - "Монтана".