Не се стигна до чудо - "Атлетик" (Билбао) направи 1:1 като гост на "Барселона" на "Камп Ноу" и спечели Суперкупата на Испания. В първия мач в петък баските спечелиха с 4:0 у дома и снощи Барса се надяваше на подвиг, но остана далеч.

Лионел Меси откри за домакините в 44-ата минута след хубава атака. В 56-ата домакините останаха с човек по-малко, след като Жерар Пике получи червен картон - първият му от две години насам.

Всичко приключи в 74-ата минута, когато вкаралият хеттрик в първата среща Ариц Адурис изравни. До края срещата се доиграваше, а в 86-ата Солна от "Атлетик" също бе изгонен.

Тимът от Билбао грабна Суперкупата за втори път в историята си. Първата бе спечелена през 1984 г. А "Барселона" се размина с възможността да спечели шест от 6 клубни отличия тази година. До момента каталунците имат четири, остана само турнирът за Световната клубна купа в края на 2015-а.