Димитър Бербатов отново блесна с гол при гостуването на неговия "Монако" срещу "Генган".

Българинът откри резултата с глава в 76-ата минута, след като засече с глава центриране на Дирар. В 83-тата минута той бе сменен от Лукас Окампос. И само две минути след като българинът напусна терена, домакините изравниха чрез Атик. Така мачът завърши 1:1.

Резултатът направи шампион "Пари Сен Жермен", който играе по-късно тази вечер. Парижани обаче са недостижими на първото място.

"Монако" се бетонира втори и се класира директно за Шампионската лига.

Бербатов бе избран за най-добрия футболист на отбора от княжеството за април, съобщи интернет страницатана клуба. За Митко са гласували 73 на сто от феновете на "монегаските".

73 на сто от феновете на "Монако" са определили Бербатов за най-добър играч на тима за април.

Същевременно стана окончателно ясно, че въпреки успешното класирана "Монако" ще прекрати договора на италианския си треньор Клаудио Раниери. новината съобщи в. "Екип". Собственикът на клуба, руският олигарх Дмитрий Риболовлев, ще компенсира наставника с 1,5 милиона евро. Раниери пое "Монако" преди две години, когато той едва креташе във втора френска дивизия и го докара до директно касиране за Шампионската лига.

Новият наставник ще бъде испанец или португалец, който в момента има действащ договор с друг европейски отбор, допълва "Екип". Изданието категорично отхвърля спрягани досега имена за поста като Юрген Клоп, Люсиен Фавр, Луис ван Гаал, Зинедин Зидан и Юп Хайнкес.