"Лудогорец" се откъсна на 12 точки от "Левски" в класирането на А група и вече само чудо може да му попречи да стане шампион за пети път поред.

Тимът от Разград победи днес като гост с 3:1 благоевградския "Пирин", докато "сините" стигнаха само до равенство в Пловдив. До края наа първенството остават 12 кръга, но предвид класата на останалите отбори тази разлика много трудно ще бъде стопена.

"ЛЕВСКИ" ПАК НЕ МОЖА ДА БИЕ

Прогнозите, че "Пирин" може да окаже съпротива, не се оправдаха. Не помогна и изключително красивият автогол на Коцмин Моци, с който домакините поведоха в 3-ата минута. Румънецът, който има главна заслуга за влизането на "Лудогорец" в шампионската лига и чието име носи трибуна на стадиона в Разград, направи безпомощен собствения си вратар.

В края на първото полувреме Кафу изравни, след като Сандански от домакините се подхлъзна и му подари топката.

В 62-ата минута другият румънец от "Лудогорец" - Клаудиу Кешеру, обърна мача. А след още 8 минути Кафу вкара втория си гол и така заковакрайното 1:3.