Зажаднелият за елитен футбол ЦСКА постави на колене "Берое" в първи полуфинал за Купата на България - 2:0 на стадиона в Стара Загора. Така треторазредният аматьорски тим направи сериозна заявка за финал.

Игралият в "Берое" Самир Аясс откри резултата още в 4-ата минута и хвърли в луда радост над 3000 "червени" на арената под Аязмото. Малко след това съдията си замълчи при ситуация, в която Преслав Йорданов се откъсваше, а имаше съприкосновение със защитник на домакините. Страничният сигнилизира за нарушение, но главният Цветан Кръстев прецени, че нарушение няма.

Малко след това Йорданов тресна греда. Беройци атакуваха, но нямаха 100-процентова ситуация пред вратаря Анатоли Господинов.

В 53-тата минута капитанът Борис Галчев вкара за глава за 2:0 след чудесна акция и центриране на Станислав Маламов.

Тази вечер ЦСКА не изглеждаше като треторазреден отбор. Тимът на "Берое" бе неузнаваем дори в края на срещата, когато "червените" видимо отпаднаха физически, някои от тях едва ходеха по терена. Те обаче вложиха сърце срещу четвъртия в класирането на "А" група. "Берое" почти не създаде чисто положение и след почивката.