Със световен шампион и бивш футболист на "Байерн" (Мюнхен) и "Реал" (Мадрид) в редиците, "Галатасарай" победи "Левски" с 2:0 в контрола, играна на стадион "Георги Аспарухов".

Двата тима използваха паузата в клубните първенства заради световните квалификации, за да се изправят един срещу друг за първи път от 2001 г., когато спориха в плейоф на Шампионската лига.

Доста малко публика имаше на "Герена", а турският тим дойде със звездите си. Сред тях личаха Лукас Подолски, световен шампион с Германия, Хамит Алтънтоп, който е бивш играч на "Шалке", "Байерн" и "Реал", още неколцина турски национали...

В 11-ата минута Жозе Пешкейра откри резултата след отлична асистенция на Подолски. Германецът проби защитата на “сините”, след което пусна успореден пас към Пешкейра, а той от чиста позиция простреля Боян Йоргачевич.

"Левски" имаше идеална възможност да изравни в 37-ата минута, когато завърналият се наскоро в родния си клуб Галин Иванов бе изведен от Бурабия, но останал очи в очи с вратаря Гюнен не успя да реализира. Малко по-късно центриране бе засечено с глава от Иванов, но топката не намери целта и резултатът остана непроменен.

В 69-ата минута за 2:0 се разписа Хамит Алтънтоп, който проби отдясно, шутира и след рикошет топката прехвърли резервата Иван Чворович за крайното 2:0 за "Галатасарай".

Също днес ЦСКА спечели с 4:0 срещу македонския "Пелистер" (Битоля). Головете за "червените" реализираха Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Руи Педро и Диого Виана. Първите три попадения паднаха преди почивката.

Другата събота ЦСКА и "Левски" излизат един срещу друг на ст. "Васил Левски".