"Барселона" спечели страхотен мач срещу "Реал" (Мадрид) с 3:2 на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица в Примера дивисион. Лео Меси вкара победния гол за каталунците в последните секунди, след като преди това гостите направиха пълен обрат - 2:1 от 0:1.

"Реал" остана с 10 души заради червен картон на Серхио Рамос, но въпреки това стигна до 2:2. Накрая обаче преклони глава.

Така 5 кръга преди края (при 6 мача за "Барселона" и 7 за "Реал") каталунците се изравниха с вечния си съперник в челото на класирането, но имат доста по-добра голова разлика. Утеха за "белите" е, че са с мач повече.

Двата отбора предложиха зрелищен мач, в който головите ситуации следваха една след друга. Поредна глава от великото "Ел Класико".

"Барса" играеше по-добре през първото полувреме, но "Реал" поведе първи чрез Каземиро в 28-ата минута. Само 5 по-късно обаче Лионел Меси изравни след образцова атака на "блаугранас".

Гостите и след почивката изглеждаха като по-солидния и балансиран отбор на терена. Въпреки това "лос меренгес" направиха непростими пропуски пред вратата на Андре Тер Стеген. Доста работа имаше и Кейлор Навас отсреща.

В 73-тата минута Иван Ракитич направи обрата пълен. За "Реал" стана още по-тежко в 77-ата, когато Серхио Рамос извърши безумно нарушение срещу Лео Меси с двата крака напред и директно бе изгонен.

Въпреки това играта на "белите" започна да спори повече. В ролята на жокер влезе резервата Хамес Родригес. Той изравни в 86-ата. И "Реал" тръгна на свой ред да направи обрат, Кристиано Роналдо не успя да се разпише.

Домакините обаче проявиха наивитет, доста изнесени напреди и съответно оголени в защита. Така в допълнителното време каталунците ги посякоха след нова атака "по ноти", на върха на която Лео Меси нанесе нов поразуващ удар - 3:2.

Велик мач! И велика битка за титлата в Примера.