"Ливърпул" и "Манчестър Юнайтед" записаха победи на връх Нова година във Висшата лига на Англия. В първия ден от 2018-а се играха пет мача.

В най-интересния от тях "Бърнли" и "Ливърпул" изиграха наистина много интересен мач, в последните минути на който си размениха по един гол, а гостите си тръгнаха с трите точки.

Садио Мане откри за "Ливърпул" в 61-ата минута, но в 87-ата Гудмундсон изравни. "Бърнли" виждаше как отмъква точка от още един гранд, но в четвъртата минута на добавеното време защитникът Рагнер Клаван направи 2:1.

Малко по-късно "Манчестър Юнайтед" започна отлично 2018-а, след като свърши зле 2017-а с три поредни мача без победа. Днес "червените дяволи", макар и с доста кадрови проблеми, биха "Евертън" с 2:0 като гости.

Головете реализираха Антони Марсиал в 57-ата минута и Джеси Лингард в 81-ата.

Вчера "Арсенал" допусна 1:1 срещу "Уест Бромич" в 811-ия мач на Арсен Венгер във Висшата лига. Французинът изпревари по брой мачове Алекс Фъргюсън. "Уест Бромич" изравни от дузпа в края - доста спорна, което предизвика гнева на Венгер.

"Кристъл Палас" спря "Манчестър Сити" - 0:0, но можеше и да победи, Лука Миливойевич изтърва наказателен удар в последните минути.

"Сити" има 59 точки и мач по-малко, а "Юнайтед" е с 47. Следват "Челси" - 45, "Ливърпул" - 44, "Арсенал" - 38, "Тотнъм" - 37 и т.н.