„Левски“ спечели днес първа победа под ръководството на новия си треньор Славиша Стоянович.

„Сините“ победиха като гости новака в Първа лига „Ботев“ (Враца) в мач от третия кръг на първенството, игран в Монтана.

Резултата откри Станислав Костов още в 8-ата минута. Това стана след комбинация между Габриел Обертан и Жорди Гомес. Испанецът намери Костов, който от втория опит вкара.

Голмайсторът бе в центъра на спорен момент в 33-тата минута. Тогава топката се отби в ръката му в наказателното поле при удар на играч на домакините. Съдията обаче прецени, че ситуацията не е за дузпа.

През второто полувреме врачани започнаха много активно и създадоха няколко добри положения, но или не ги изиграха добре, или защитници на „Левски“  се намесваха в последния момент.

В 85-ата минут Жерсон Кабрал получи топката пред наказателното поле, елиминира противников защитник и с бомбен удар с левия крак не остави шансове за вратаря на „Ботев“ - 2:0.

„Левски“ има 7 точки от три мача.

А тимът от Враца е единственият, който все още не е спечелил точка и е с три загуби от 3 двубоя.