Бразилия спечели турнира Копа Америка след победа с 3:1 на финала над Перу. "Селесао" вдига за девети път големия трофей в надпреварата на нациите в Южна Америка. И за първи от 2007 г.

В предварителната група домакините сразиха "инките" с 5:0, но финалът беше по-равностоен.

Евертон изведе "златистите" в 15-ата минута, а в 44-ата Пауло Гереро изравни от дузпа. В добавеното време на първото полувреме обаче бразилците отново поведоха - чрез Габриел Жезус.

Тимът на селекционера Тите имаха превъзходство през първата част. След почивката Перу пое инициативата. В 69-ата минута Жезус получи втори жълт и червен картон и остави съотборниците си с един по-малко.

Гостите обаче не успяха да създадат чисти голови възможности. В 88-ата минута съдията отсъди нов 11-метров удар, този път за "селесао" при акция на Евертон. Имаше разглеждане на ВАР (както и в първата ситуация), който потвърди решението.

Ричарлисон реализира, така последните минути бяха протоколни.

Бразилия е №3 на континента си по спечелени купи. Уругвай има 15, а Аржентина 14. Перу притежава две отличия. Пет от титлите на "златистите" са постигнати като домакини.