Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира "Роджърс къп" (от серията Мастърс 1000) в Канада след загуба от стария си приятел и познайник Стан Вавринка - 4:6, 4:6.

Това е четвърто поредно поражение на Гришо от швейцареца и общо шесто от десет двубоя. Той отстъпи пред Стан и на "Ролан Гарос".

Димитров имаше да защитава четвъртфинал в Монреал, това означава, че идния понеделник ще отбележи нов срив в световната ранглиста.

В първия сет Вавринка проби за 2:1 в маратонски гейм, а след това затвърди. До края двамата си разменяха сервис геймове, така трикратният шампион от Големия шлем поведе с 6:4.

Втората част започна по-вълнуващо - с размяна на брейкове. Първи удар при подаването на своя опонент нанесе Вавринка. Григор отвърна, но моментално допусна нов пробив.

След това вече Стан грабна подаването си, отново дръпна с 3:1 и по аналогичен начин на първия сет успя да затвори втория, а оттам и мача.

Във втория кръг Стан Вавринка ще срещне Карен Хачанов.