Ивет Лалова-Колио се класира на седмо място във финала на 200 метра на Световното по лека атлетика в Доха, Катар. Най-добрата ни спринтьорка финишира за 22,77 секунди.

Шампионка стана британката Дина Ашър-Смит с 21,88 сек. Втора е американката Британи Браун - 22,22 сек, а трета - Муджинга Камбунджи (Швейцария) - 22:51 сек.

Това е седмо участие на Мондиал за Ивет и неин трети финал (два на 200 м и един на 100 м). Тя постигна програма "минимум" и изпраща пореден силен сезон, в който записа престижни класирания в турнири и спечели квота за олимпийските игри в Токио догодина.

Тази вечер пред нея се класираха още две американки и състезателка от Гамбия, а зад нея Тиния Гайтър от Бахамските о-ви.

На своите 35 години тя е най-възрастна от всички финалистки. Седмото й място е най-доброто класиране на българските лекоатлети в Доха.