"Ливърпул" би "Манчестър Юнайтед" с 2:0 във Висшата лига и още повече увеличи и без това големия си аванс в класирането. С мач по-малко "червените" имат 16 точки аванс пред "Манчестър Сити" и 19 пред третия "Лестър".

Вчера "Сити" направи 2:2 срещу "Кристъл Палас" у дома, а днес "Лестър" падна от "Бърнли" с 1:2. "Юнайтед" е пети на 5 точки от четвъртия "Челси".

Голямото дерби на английския футбол бе такова само на книга. "Ливърпул" е много по-добрият отбор и отново демонстрира това, а двубоят бе като игра на котка с мишка.

Гостите започнаха добре на "Анфийлд", но буквално се изгубиха по терена, когато "Ливърпул" включи "на скорост". В 14-ата минута почти сигурният шампион поведе с гол на Върджил ван Дайк, който засече топката с глава след ъглов удар.

Домакините натиснаха още повече, решени окончателно да отчаят объркания си съперник. Заредиха пропуски пред Давид де Хеа. Бързо падна втори гол след страхотен удар на Роберто Фирмино, но беше отменен след намеса на ВАР заради нарушение срещу вратаря на "червените дяволи".

В 36-ата и гол на Джорджиньо Вайналдум не беше зачетен за засада.

В края на полувремето гостите живнаха и организираха няколко атаки пред Алисон, като създадоха и възможност за попадение. А Де Хеа отново ги спаси при шут от упор на Садио Мане.

"Ливърпул" "награби" съперника си веднага след почивката и в няколко ситуации голът висеше на косъм. Джордън Хендерън тресна греда, а мерникът на Мохамед Салах и Мане изневери.

Постепенно "Юнайтед" се съвзе и поне направи минутите до края интересни. Антони Марсиал можеше да изравни от чиста позиция, но не уцели рамката.

В края гостите хазартно тръгнаха да върнат гола и бяха наказани от Салах при контра - 2:0.