Григор Димитров записа отлична победа в първия кръг на турнира от ATP 500 в Ротердам - 6:3, 7:6(3) над Денис Шаповалов (Канада).

Първата ни ракета ще има труден съперник и във втория кръг - друг канадец - Феликс Оже-Алисим, или Ян-Ленард Щруф (Германия).

Димитров направи силен мач срещу един от новата вълна в елита на тениса. В първия сет той проби за 2:0, след което завърши частта с успех, като остави добри впечатления в своите сервис геймове.

Във втория сет Димитров изпитваше трудности на началния си удар, но Шаповалов пропусна няколко възможности да го пробие. Канадецът с руски корени беше изнервен и правеше непредизвикани грешки, което помогна на българина.

Стигна се до тайбрек, в който Григор показа класа и затвори мача с успех след 90 минути.

Най-добрият ни тенисист се завръща в Ротердам за първи път от 2018-а, когато стигна до финал и загуби от Роджър Федерер.