"Манчестър Юнайтед" - "Севиля" и "Интер" (Милано) - "Шахтьор" (Донецк) са полуфиналите в Лига Европа. Англо-испанският спор е в неделя от 22 часа, а другият - 24 часа по-късно, съответно в Кьолн и Дюселдорф.

"Шахтьор" - "Базел" 4:1

Украинският тим най-убедително от всички достигна до тази фаза след 4:1 над "Базел" на четвъртфинал.

Бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораес откри още във втората минута, а след това се разписаха Тайсън - 22-ата, Лоуренсо от дузпа в 75-ата и Кордейро дос Сантос в 88-ата.

Жуниор Мораес

Ван Волфсвинкел намали в добавеното време.

"Севиля" - "Уулвърхемптън" 1:0

Много по-интересно бе в другия четвъртфинал, в който фаворит №1 в турнира "Севиля" се измъчи срещу "Уулвърхемптън" - 1:0 с попадение на Лукас Окампос в 88-ата минута. "Вълците" изтърваха отличен шанс - в началото на мача Раул Хименес пропусна дузпа.

В 11-ата минута Адама Траоре направи страхотен пробив и бе съборен, но Хименес шутира неубедително от наказателния удар и вратарят Буну изби.

Нататък двубоят вървеше на една врата - тази на английския тим. "Севиля" се затрудни със защитната игра на "вълците", но малко преди продълженията успя да ги излъже и сега го чака ново британско предизвикателство.