"Лудогорец" изпрати най-слабото си участие в групова фаза на евротурнир. Шампионът ни остана с нула точки в Лига Европа след загуба и в последния си мач - 1:3 срещу ЛАСК в Разград.

Елвис Ману откри резултата в 46-ата минута в полза на "орлите". Гостите обаче бързо стигнаха до обрат- само за броени минути. Визингер изравни в 56-ата с прекрасен удар след рейд, Ренер бе точен от дузпа в 62-ата, а Мадсен практически сложи точка в 67-ата.

При наказателният удар червен картон получи Алекс Сантана и "Лудогорец" остана в намален състав за около 30 минути.

ЛАСК имаше превъзходство още преди почивката. Райтер удари греда в 14-ата, а в 44-ата Пламен Илиев спаси дузпа на Гойгингер. Гостите акакуваха повече, имаха инициативата и огромно предимство във владеенето на топката.

Въпреки това "Лудогорец" получи шанс за позитивен резултат веднага след почивката, ала по-високата класа на австрийския тим натежа. Нямаше живец в играта на отбора на временния наставник Станислав Генчев, никакъв синхрон и отново куп грешки.

В другия мач от групата "Тотнъм" би "Антверп" с 2:0 у дома (голове на Карлос Винисиус и Джовани Ло Селсо през второто полувреме). Така "шпорите" са първи с 13 точки, белгийският тим остана с 12, а ЛАСК - с 10.

Головата разлика на "Лудогорец" е 7:19.

По-рано днес ЦСКА-София записа гръмко 3:1 срещу "Рома" на стадион "Васил Левски" и поне приключи с победа и точки (5). България остана без представители в евротурнирите за елиминациите догодина.