"Барселона" победи "Реал Сосиедад" с 2:1 в мач от испанската Ла Лига като домакин и свали временно баския тим от върха.

Вилиан Жозе изведе гостите напред в 27-ата минута, а още в 31-ата Жорди Алба изравни. Каталунците стигнаха до обрат в 43-тата с попадение на Френки де Йонг, първоначално незачетено заради засада, но след това признато от ВАР.

Малко преди това Антоан Гризман удари греда. Той направи още два пропуска след почивката.

Гостите опитаха да стигнат до изравняване и имаха добри ситуации, но резултатът остана непроменен.

"Атлетико" (Мадрид) е лидер с 26 точки, колкото имат "Реал Сосиедад" и "Реал" (Мадрид), но "дюшекчиите" са с по-добра голова разлика. И трите отбора обаче са изиграли различен брой мачове, съответно 11, 14 и 13.

Следват "Виляреал" - 22 т. и 13 двубоя, и "Барселона" - 20 т. и 12 срещи.