Лионел Меси вече е футболистът, отбелязал най-много голове за един отбор в историята - 644 за "Барселона". Аржентинецът постави рекорда в мача "Валядолид" - "Барселона" (0:3) от Ла Лига. Той заби третият гол в 65-ата минута.

Досегашното върхово постижение беше на Пеле - 643 попадения за "Сантос". Меси го изравни през уикенда - при 2:2 срещу "Валенсия". Тогава Краля на футбола приветства Лео с пост в социалните мрежи.

Бившият реализатор и настоящ анализатор и тв водещ Гари Линекер изчисли, че за 15 години на "Камп Ноу" Меси е вкарал средно по 43 гола на сезон.

Той подчерта, че преди години никой не е вярвал, че този рекорд може да бъде задминат.

Първите два гола във вратата на "Валядолид" реализираха Клеман Ленгле и Мартин Брайтвайт съответно в 21-вата и 35-ата минута.

"Атлетико" (Мадрид) също записа победа като гост, при това срещу един от лидерите - "Реал Сосиедад", с 2:0.

"Дюшекчиите" са лидери с 32 точки, следват "Реал", който тази вечер играе с "Гранада" - 29 т., "Реал Сосиедад" - 26 т., "Виляреал" - 26, "Барселона" - 24, "Севиля" - 23, и т.н. Всички отбори от топ 6 имат различен брой мачове дотук.