Валентин Антов направи дебют в италианската Серия А - при загубата на "Болоня" от "Каляри" с 0:1 от 25-ия кръг. Защитникът започна като титуляр и в 75-ата минута бе заменен.

Антов, който е преотстъпен на "Болоня" от ЦСКА-София, игра добре, още повече за новак. Той не допусна фрапантни грешки, действаше със самочувствие. Преди почивката получи жълт картон за опасно действие в краката на откъсващ се опонент.

Единствения гол отбеляза бившият футболист на "Ювентус" Даниеле Ругани в 19-ата минута с глава.

Двубоят предложи предимно битка - тактическа и физическа, с много малко голови ситуации пред двете врати.

"Болоня" е на 12-ото място в класирането, а "Каляри", собственост на който все още е бивш съотборник на Антон - Кирил Десподов, е 17-и. Това е точно над чертата в зоната на изпадащите.

Лидер е "Интер" с 56 т., с три по-малко е "Милан" (и мач повече), а "Ювентус" и "Аталанта" имат по 49.

В друг двубой тази вечер "Милан" направи грешка в битката за титлата - 1:1 срещу "Удинезе" у дома.