"Лудогорец" си гарантира футбол в евротурнирите и напролет след 2:0 срещу ХИК "Хелзинки" в четвъртия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Дани Групер откри в 39-ата минута, а 64-ата Рик Джонатан подсигури втората победа на "орлите" в надпреварата.

В другия мач от гр. С "Бетис" (Севиля) и "Рома" направиха 1:1. Испанският тим води с 10 т., "Лудогорец" е със 7 т., "вълците" са с 4 т., а финландците с 1 т. След 2 седмици "орлите" приемат "Бетис" и след това приключват във Вечния град.

Тази вечер българският шампион си осигури поне плейоф за попадане в елиминациите на Лигата на конференциите, ако остане трети. Но все още има шансове дори за първото място, а ако запази второто ще продължи в същия турнир.

Началото на срещата в Разград бе равностойно, но "Лудогорец" постепенно наложи превес, като трайно овладя топката. Единственото, което липсваше, бяха чисти голови положения, завършващ удар.

В 39-ата минута натискът и агресивната игра на "Лудогорец" дадоха резултат. Рик Джонатън получи топката на левия фланг и навлезе към наказателното поле, след което с пета остави топката за Дени Групер. Последва силен диагонален удар в близкия ъгъл, а вратарят Хазард позволи топката да мине зад гърба му и за опъне мрежата.

В края на полувремето гостите по чудо не изравниха. Оливие Вердон направи грешка, а изведеният на чиста позиция Малик Абубакари не успя да преодолее вратаря Серджо Пад, спасил удара му с крак.

След почивката българският шампион продължи да контролира двубоя. В 52-ата минута Сантери Хостика се възползва от центриране, но Сисиньо изби пред голлинията.

В 64-ата Бърнард Текпетей отне топката в близост до централната линия и се озова сам срещу вратаря. Той финтира Хазард, след което върна към Рик Джонатан - 2:0.

До края можеше да падне и трети гол. В добавеното време попадение на Каули беше отменено заради засада, а Юка Райтала беше отстранен с червен картон.