"Лудогорец" здраво изпоти "Рома" в мач от Лига Европа, който ще се помни дълго - 3:1 за "вълците", след като българският тим поведе с феноменален гол на Рик Джонатан преди почивката.

Отборът на Жозе Моуриньо продължава в елиминациите на турнира, след като направи обрат с две дузпи. Гол на "Лудогорец" за 2:2 беше отменен, а в края Оливие Вердон получи червен картон.

"Зелените" продължават в Лигата на конференциите. Жребият за всички турнири е в понеделник, 7 ноември.

Може да се каже, че шампионът на България направи добър мач на "Олимпико", особено през първите 45 минути. След това обаче бе притиснат, дузпите бяха 100-процентови, голът правилно бе отменен, а изгонването беше напълно заслужено.

"Рома" натисна от началото и бързо започна да създава напрежение пред Серджио Пад. В няколко ситуации голът не бе далеч.

В 21-а минута Каули и Тиаго комбинираха добре и създадоха ситуация за Бърнард Текпетей, който стреля мощно, но в аут.

В 38-ата минута отново Текпетей проби и стреля по тревата, но отново не намери рамката.  Три минути по-късно Каули завърши поредна контраатака с удар от границата на наказателното поле, но топката "облиза" гредата и излезе в аут.

Силната игра на "Лудогорец" в тези минути се увенча с попадение на Рик Джонатан в 42-ата минута. Бразилецът пое топката в своята половина, пробяга половината терен и с мощен шут от дъгата на наказателното поле не остави шансове на Руи Патрисио. Страхотен гол!

Играчите на "Рома" тотално разочароваха изпълнилите до краен предел стадиона свои привърженици и бяха изпратени с освирквания към съблекалнята.

Жозе Моуриньо реагира и извърши три промени на почивката, с които тотално преобрази играта на своя състав. Португалецът извади неубедителните Белоти, Камара и Карсдорп и внесе свежест в играта с пускането на Волпато, Дзаниоло и Кристанте.

Веднага след подновяването на играта "Рома" се втурна в атака и още в началните секунди на втората част Дзаниоло и Ел Шаарауи пропуснаха чисти положения.

Натискът даде резултат в 56-ата минута, когато Дзаниоло бе повален в наказателното поле от Сисиньо и реферът отсъди дузпа, реализирана от Лоренцо Пелегрини за 1:1.

Десет минути по-късно ситуацията се повтори: Дзаниоло бе изведен на стрелкова позиция и Вердон го фаулира, а съдията не се поколеба да отсъди втора дузпа за "Рома". Зад топката отново застана Пелегрини, като отново прати Пад в противоположния ъгъл - 2:1.

Второто попадение намали устрема на домакините и това позволи на "Лудогорец" отново да погледне към вратата на Патрисио . В 73-ата минута Тисера стреля опасно, но вратарят спаси.

Две минути по-късно разградчани стигнаха до гол на бразилеца Нонато. Попадението обаче бе отменено след преглеждане на ситуацията с ВАР заради фаул на Рик Джонатан срещу Ибанес в началото на атаката.

Пет минути преди края на редовното време героят на мача Дзаниоло заби красиво попадение след индивидуален пробив за 3:1.

В края "Лудогорец" остана с 10 души след червен картон на Оливие Вердон за опасна игра срещу Залевски.