Без изненада - "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са подписали споразумение за общо явяване на предсрочните парламентарни избори.
Това обяви в БНТ бившият депутат Ивайло Мирчев.
Подписването е станало чрез пълномощници - заради пътувания на съпредседателите на ДБ и ПП Христо Иванов, Кирил Петков и Асен Василев.
"Това е най-правилният ход на този етап. Целта е ПП и ДБ да вземат първия мандат за съставяне на правителство и да сформират кабинет" - посочи Мирчев.

По информация на Клуб Z бъдещата предизборна коалиция избира между имена като "Продължаваме заедно", "Демократична промяна" и просто сбор от сегашните имена на формациите "Продължаваме промяната" и "Демократична България".
Работи се по обща програма.
Не е ясно още обаче коя от двете формации каква тежест ще бъде определено че има при реденето на листите.
Още по темата
- ПП-ДБ: Борисов обяви, че изтегля бюджета, но Пеевски му дръпна ушите
- Много впечатляващ протест! Но, за Бога, хора - сърдете се, критикувайте, но гласувайте!
- "Много са ви малко хората". Или защо от ДПС-Ново начало не слязоха при протестиращите (ВИДЕО)
- Как ПП не съществуваше, а "Възраждане" бе малка партия. Но вече са се били "прегърнали" срещу Борисов
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни