"Барселона" и "Манчестър Юнайтед" оправдаха очакванията за спектакъл и още първото действие на "Камп Ноу" предложи такъв - 2:2 в 1/16-финал на Лига Европа.

Реваншът е идната седмица на "Олд Трафорд" - може да се случи всичко, още повече головете на чужд терен не са от значение.

Гостите, които и в Каталуня показаха огромния си прогрес, особено в сравнение с 2019 г., когато бяха разбити с 0:3 в Шампионската лига, започнаха много атресивно, с преса и с мисъл за атака.

Барса отговори и в средата на полувремето установи контрол. По-добрите голови ситуации обаче бяха пред Тер Стеген. Джейдън Санчо и Вут Вегхорст изтърваха отлични възможности. Маркъс Рашфорд също тества вратаря. В самия край на полувремето близо до гола от другата страна пък се оказа Жорди Алба.

Голове не паднаха преди почивката, но това стана много бързо още в началото на второто полувреме.

Санчо направи пореден пропуск за гостите и те бяха наказани в 50-ата, когато игралият за "Челси" Маркос Алонсо откри след корнер.

Последва бърз отговор минути по-късно - Маркъс Рашфорд потвърди формата на живота си с поразена мрежа от малък ъгъл - 1:1.

Малко след това - в 59-ата, "червените дяволи" стигнаха до пълен обрат. Отново Рашфорд бе в основата, пробивайки отдясно, а след центрирането му Жул Кунде си вкара автогол.

"Барселона" натисна и в 76-ата стигна до 2:2 с далечен удар-центриране на Рафиня, изненадал Давид де Хеа. До края можеха да паднат още голове, домакините потърсиха обрат на свой ред, заредиха опасности пред Давид де Хеа. В последните минути топката срещна гредата на вратата на "Юнайтед", отклонена от Каземиро.

И двата тима имаха претенции към съдията - с основание. При 2:1 бе подминато нарушение срещу Рашфорд, а то можеше да донесе и червен картон. Реферът и ВАР не дадоха дузпа за Барса за игра с ръка на Фред.

Други разултати от ранни мачове: "Аякс" - "Унион" (Берлин) 0:0, "Залцбург" (Австрия) - "Рома" 1:0, "Шахтьор" (Донецк) - "Рен" 2:1.