Фаворитите за спечелване на трофея в Лига Европа спечелиха победи - кой по-убедително, кой не толкова, в първите осминафинали и гледат към следващата фаза.

Единствено "Арсенал" направи 2:2 на терена на "Спортинг" (Лисабон), но го чака реванш у дома, поради което шансовете му все така са за предпочитане.

Новината на вечерта е, че "Манчестър Юнайтед" се реваншира донякъде пред феновете си за унизителното 0:7 срещу "Ливърпул" с изразителна победа с 4:1 срещу "Бетис" (Севиля) на "Олд Трафорд". Успехът можеше да бъде и по-убедителен, но мачът можеше да има и друга съдба - при 1:1 гостите удариха греда.

Двубоят започна отлично за "червените дяволи", които поведоха чрез Маркъс Рашфорд още в началото. В 32-ата Айосе Перес, който носи екипа на "Лестър", изравни с техничен удар и до края на полувремето домакините бяха объркани - обратно "Бетис" придоби увереност и диктуваше събитията. Изтърва пълен обрат.

След почивката обаче, подобно на реванша с "Барселона", "Юнайтед" смачка своя съперник, като трите гола бяха най-малкото. Разписаха се Антони в 52-ата, Бруно Фернандеш в 58-ата и Вут Вегхорст в 82-ата. Покрай тези попадения бяха направени фрапантни пропуски.

"Ювентус" взе минимална преднина от един гол срещу гостуващия "Фрайбург" с гол в 53-тата минута на Анхел ди Мария. "Фрайбург" също вкара, но попадението на Лукас Холер бе отменено заради игра с ръка. Тук има интрига.

"Севиля" надви с 2:0 "Фенербахче", а "Шахтьор" (Донецк) и "Фейенорд" завършиха 1:1.