Джентълменското споразумение между ГЕРБ и "Продължаваме промяната - Демократична България", постигнато в началото на мандата на парламента между тях, вече е факт. Парламентът избра Стою Стоев от "Продължаваме промяната - Демократична България" за шеф на правната комисия.
123 депутати гласуваха "за". 50 бяха "против", 38 гласуваха "въздържал се".

Споразумението включваше избор на Росен Желязков (ГЕРБ) за шеф на парламента, който отдавна е факт. Според споразумението първите две сили трябва да "въртят" свои представители на тези два поста през 3 месеца.
След като бе постигнато това споразумение, неговото окончателно изпълнение бе забавено - Желязков бе избран, но не и Стоев.

Уговорката бе част от преговорите за евентуално общо управление на първите две сили. Към момента обаче перспективите пред подобно управление изглеждат нищожни.
Още по темата
- Кампания 2026: скритите послания на предизборните слогани
- Бойко Борисов в Ямбол: Присъединяването към Съвета за мир е решение на ГЕРБ. Заради Николай Младенов
- България сред страните от ЕС, настояващи за удължаване на безплатните квоти за въглеродни емисии
- Хората на Пеевски „ревнаха“ от акциите на МВР срещу купения вот
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни