ЦСКА-София и "Черно море" направиха 1:1 в най-интересния мач от седмия кръг на Първа лига. Дюкенс Назон даде преднина на "червените" в 15-ата минута, а в 77-ата Влатко Дробаров изравни с глава.

Победата можеше да отиде и за двата тима, особено за домакините, които при 1:0 направиха учудващи пропуски, удариха греда. Варненци, от друга страна, играха по-добре на "Българска армия", в дълги периоди от мача повече владееха топката. И по-смислено.

Така "Черно море" продължава без загуба от началото на сезона, заема второто място със 17 т. - зад "Локомотив" (Пловдив), който има 19 т., вчера надви "Хебър" с 4:3 като гост.

ЦСКА-София е едва девети с 9 т. и мач по-малко.

"Червените" започнаха много мотивирано, имаха инициативата в началото, пресираха "високо" и здраво влизаха в единоборствата. В 15-ата минута топката бе отнета в средата на терена и след бърза акция Назон технично прехвърли вратаря на гостите Иван Дюлгеров - 1:0.

Постепенно варненци изнесоха играта по-напред и започнаха да отправят удари към Густаво Бусато, докато домакините не успяваха да поддържат същото темпо.

В 31-а минута Алекс Фернандес стреля с глава, а Густаво Бусато изби. Пет минути преди почивката звездата на варненци Матеус Машадо, който е пред трансфер в силно първенство в чужбина, бе изведен в добра позиция, а вратарят отново спаси.

След почивката "Черно море" продължи да бъде по-активен и да търси изравнителен гол. Не личеше кой е домакин и кой гост, още повече на "Бълграска армия".

ЦСКА-София залагаше на контраатаки и получи няколко отлични моменти, за които сега съжалява. В 66-а минута арменецът Жираир Шагоян бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го, но след това прибърза с удара и Дюлгеров успя да избие топката.

Малко по-късно "червените" пропуснаха последователно още чисти ситуации за гол. Най-напред Дюлгеров спаси удар на Назон, а след това Дробаров изби пред голлинията след шут на Тобиас Хайнц.

При последвалия ъглов удар Амос Юга уцели греда с глава, а Християн Петров не успя да нанесе завършващ удар при добавката.

Пропуските на домакините бяха наказани в 77-ата минута, когато след ъглов удар Исмаил Иса свали топката с глава и Дробаров не остави шанс на Бусато - 1:1.

Парадоксално, до края по-активният отбор, който успя да осъществи повече атаки, беше "Черно море". Варненци не съумяха да стигнат до чисти възможности, както и техните съперници.

Като цяло - справедлив резултат. Добра игра и възходящо представяне на "Черно море", който в предишния кръг срази "Лудогорец". ЦСКА-София изпитва тежки игрови проблеми. Тимът е опасен почти изцяло само на контри и при статични положения, не и когато опитва да гради играта.

След двубоя от трибуните на Армията се чуха викове "Оставка".