Григор Димитров бе далеч от най-добрата си форма, но намери сили да излезе от трудна ситуация и обърне чилиеца Алехандро Тобило във втория кръг на "Маями оупън" - 6:7(5), 7:6(5), 6:2.

Българинът изоставаше със сет и с 2:5 в тайбрека на втория (при 6:6). Само две точки бяха нужни на напористия Тобило за престижен успех. Първата ни ракета обаче взе точките на своя начален удар - 4:5, след това и тези на съперника, което означаваше мачбол. Той бе реализиран - 7:5 и 1:1.

В третата част Димитров най-сетне постигна стабилност, проби в първия гейм, след това още веднъж и затвори мача на свой сервис с първия мачбол и ас №24.

В първия сет битката вървеше гейм за гейм, а в тайбрека Тобило бе по-прецизен и поведе. Това му вдъхна кураж и за втория - сервисът му вървеше, както и форхендът.

Обратно - Григор редуваше страхотни, сложни удари с непредизвикани грешки, понякога при лесни за нивото му топки. При 3:2 за Димитров двамата изиграха маратонски гейм, в който чилиецът отрази три точки за пробив, най-вече с помощта на началния си удар.

В крайна сметка - макар и след труден тест, най-добрият ни тенисист е в третия кръг, където ще срещне 56-ия в света Яник Ханфман. Германецът елинимира Адриан Манарино - също с обрат, 2:1. Двамата с Григор ще спорят за първи път.

Виктория Томова отпадна

Виктория Томова отпадна във втория кръг. Тя отстъпи пред 23-ата поставена Каролин Гарсия (Франция) с 1:6, 2:5 и отказване. Мачът бе прекъснат преди ден при резултат 3:0 в полза на Гарсия в първия сет заради дъжд. Доиграването продължи 60 минути.

Българката спечели първия гейм след подновяването на срещата, но френската тенисистка взе следващите три след ключов пробив за преднина от 5:1.

Вторият сет вървеше равностойно до 2:2, но последваха два пробива и нови три поредни гейма за Каролин Гарсия, която дръпна с 5:2. При този резултат Томова бе принудена да прекрати участието си заради проблеми в гърба.

Загубата е втора поредна за Виктория Томова от тази съперничка, след като преди две седмици българката отстъпи пред Гарсия с 1:6, 6:3, 3:6 във втория кръг на турнира в Индиън Уелс.