Григор Димитров се класира на осминафинал на турнира "Маями Оупън" от серията Мастър 1000, при това го направи убедително.

В третия кръг той разби германеца Яник Ханфман (№56 в света) с 6:1, 6:0 за едва 46 минута, а за място на четвъртфинала ще спори с удобен за него съперник - Хуберт Хуркач. Димитров има 4 победи от 4 мача срещу 11-ия в света. Двубоят е тази вечер и ще започне не преди 22 ч.

За разлика от първата ни ракета, Хуркач имаше доста по-труден тест срещу Себастиан Корда (САЩ) - 7:6(5), 6:7(5), 6:3 за 2,18 ч.

Заради настъпилия хаос в програмата, причинен от дъждовете, Димитров трябваше да е играе в два поредни дни. И е положително, че след тежката битка във втория кръг, когато бе на две точки от поражение, този път той прекара по-малко време на корта и не даде никакъв шанс на опонента си.

Григор поведе с ранен пробив и набързо дръпна с 3:0, последва и още един, преди Ханфман да вземе единствения си гейм.

Във втория сет бившият №3 в света продължи в същия дух и загуби едва шест точки, поставяйки "геврек" на противника.

Зверев и Де Минор също са на осминафинал

Александър Зверев наложи над представителя на домакините Кристофър Юбанкс със 7:6(4), 6:3. Германецът ще спори с номер 15 в схемата Карен Хачанов. Руснакът достигна до четвъртия кръг след 6:1, 5:7, 7:6(5) над аржентинеца Франсиско Черундоло.

Австралиецът Алекс де Минор пък отстрани германеца Ян-Ленард Щруф след 7:6(3), 6:4. За него следва унгарецът Фабиан Марожан, преодолял друг представител на Зеления континент - Алексей Попирин, 7:5, 6:3.