Президентът на френския футболен клуб "Пари Сен Жермен" Насер Ал-Хелаифи е обвинен в злоупотреба с власт, съобщи АФП, позовавайки се на източник, близък до разследването.
Твърди се, че Ал-Хелаифи е участвал в опит да използва влияние, за да принуди Катарския инвестиционен фонд (QIA) да промени позицията си през 2018-а във вътрешен спор относно управлението на групата Lagardere.
Президентът на ПСЖ е обвинен и в съучастие в купуване на гласове и нарушаване на избирателните права.
Катарският фонд притежава акции в медийната група Lagardere.
51-годишният Ал-Хелаифи е ръководител на Катарския спортен инвестиционен фонд (QSI) от 2011-а. Същата година фондът придобива мажоритарен дял в "Пари Сен Жермен" и Ал-Хелаифи става президент на клуба.
Още по темата
- Срещу бившия директор на ФБР Джеймс Коми бе повдигнато ново обвинение
- Депутат на Радев допусна "обвинение на политически фигури"
- Един от шепа "бунтари": За две години от 68 конкурса за шефове в прокуратурата съревнование е имало в 5
- Нагласен търг за мантинели, тайна пътна помощ, ремонти без гаранции - МРРБ спира търгове за стотици милиони