
24 февруари беше особен ден - три години от руското нападение в Украйна и началото на кървавата война там.
Европейски лидери масирано пристигнаха в Киев в знак на солидарност.

ЕС наложи поредната порция санкции, забрани и руска медия с българска версия.

А българското МВнР даже се престраши и нарече нападението "агресия".

"Помня го онзи живот. Отпреди три години. Които сега усещам като трийсет.
Отнеха ни всичко. Плановете. Мечтите. Близките.
Ей така, без причина, по прищявката на едно лъжливо джудже, сив молец, представящ се за бог. И цялата глутница неговите чакали.
Сигурно затова днес е толкова непоносимо да чувам търговския термин „сделка“.
Журналистката Анна Гин за мрачната годишнина.

Това беше и денят след изборите в Германия, в която все пак спечели утвърдена системна партия.
Какво показват резултатите - анализ на Капка Тодорова

Какво става с доста изострените отношения на Берлин с Вашингтон след идването на Тръмп? Предстоят още кризи, смятат експертите.

Правителството в София все пак събра смелост и ще иска конвергентен доклад за приемането на България в еврозоната.

Майката на българския европрокурор Теодора Георгиева е загинала при пожар на 15 февруари. Това е една от причините европейският главен прокурор Лаура Кьовеши да поиска от МВР спешна охрана за Георгиева.

Още по темата
- Зеленски публикува данъчната си декларация – спечелил е 335 000 евро
- Заемат маси, поръчват малко. Защо заведения масово забраняват на клиентите си да използват лаптопи?
- Професор в Харков: На Путин му е все едно какво ще подпише - това няма да го спре
- Тръмп: Не се шегувам - може да се кандидатирам за трети мандат
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни