Втората неделя от фестивала "София диша" ще събере хиляди софиянци и гости на солицата на улица "Пиротска". Мероприятието, превърнало се в традиционно всеки август, е част от културния календар на столицата. Фестивалът популяризира по иновативен начин централните софийски улици, спомогна за развитието на техния самостоятелен образ и зададе посока на реализирането им като запазени марки за столицата.
От 16.00 до 22.00 часа една от най-старите улици в София ще се превърне в пространство и сцена на визуалните изкуства и тяхното непосредствено представяне от български и чуждестранни съвременни артисти. Много от новите или интересни стари технологии, използвани в изкуствата, могат да бъдат видяни по време на демонстрации и работилници за деца и възрастни, съобщават организаторите.
Фестивалът събира различни видове изкуство, предлага уъркшопове, ръчно изработени стоки, музика и танци за повдигане на настроението и пр. През изданието миналата неделя са минали 10 000 души.
Ето какво следва до края на месеца:
16 август - ул. "Ангел Кънчев";
23 август - ул. "Цар Иван Шишман";
30 август - ул. "Оборище".
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни