"Локомотив" (Пловдив) вече мисли за финала за Купата на България след 4:0 над "Септември" в първия полуфинал, игран на стадиона в квартал „Лаута“. Предстои реванш в столицата - идната седмица.

Домакините решиха всичко в мача през първата част, когато реализираха три безответни попадения в мрежата на гостите. Резултатът откри нападателя на „смърфовете“ Димитър Илиев от дузпа в 14-та минута, а само пет по-късно централният защитник Стивън Езе направи 2:0 след асистенция на Един Бахтич.

Малко преди да изтече половин час Момчил Цветанов наказа нова грешка в отбраната на "Септември" и направи резултата класически. В ролята на асистент за гола се превърна Анте Аралица. През втората част домакините логично намалиха оборотите, но въпреки това контролираха събитията на терена.

Крайният резултат бе оформен в 87-ата минута, когато Цветанов този път се отчете с точно подаване към Игор Банович.

Така "Локомотив" предвкусва финал за националния трофей за първи път от 2012 г., когато загуби от "Лудогорец" с 1:2.

Другият полуфинал е в сряда - "Ботев" (Пловдив) приема ЦСКА-София.