"Манчестър Сити" изостава вече на осем точки от "Ливърпул" във Висшата лига на Англия. В двубой от осмия кръг "гражданите" допуснаха изненадваща загуба от "Уулвърхемптън" у дома - 0:2.

Траоре заби и двата гола - в 80-ата минута и в добавеното време. "Вълците" не бяха побеждавали "Сити" като гости от 1979 г. насам.

Това е второто поражение на шампионите този сезон, докато "Ливърпул" продължава без грешка. "Червените" победиха много трудно "Лестър" с 2:1 вчера - победният гол падна от дузпа в последните секунди на срещата. Точен бе Джеймс Милнър.

Преди това Садио Мане даде аванс на "Ливърпул" в 40-ата, а в 80-ата Джеймс Мадисън изравни.

В последния двубой тази вечер "Манчестър Юнайтед" поднесе поредно разочарование на феновете си - 0:1 при гостуването на "Нюкасъл". Матю Лонгстаф реализира при контраатака в 72-ата минута.

По-рано "Арсенал" би "Борнемут" с 1:0 и се качи на третото място в таблицата, а "Челси" разби "Саутхемптън" с 4:1 като гост.