„Един кмет може да направи чудеса за туризма в София, ако има добри отношения с браншовите организации.“
Това заяви гражданският кандидат за кмет на столицата Мая Манолова днес на среща с представители на туристическия сектор.
От бранша поискаха по-добро информационно обслужване, по-добро присъствие в Airbnb и в други популярни туристически платформи, да има повече двуезични информационни табели, повече информация за трафика в града и организиране на предварителен календар за събитията, който да е публично достъпен.
Гражданският кандидат представи своите идеи за развитието на културата и туризма в столицата.
Манолова подчерта, че един от най-големите проблеми на София в културен аспект са недостатъчното популяризиране на културните събития в града, както и липса на идеи за използване на артистичния и културен потенциал на столицата.
„Предлагам подобряване и последващо развитие на културния и фестивален календар на София и развитие на общинския фонд „Култура“ за стимулиране на създаването на стойностни творби в областта на различните изкуства“, заяви Манолова.
Тя допълни, че има огромен потенциал в минералните бани в Банкя, „Овча купел“, Горна баня и най-вече – в Централната минерална баня.
„Смятам, че те ще бъдат по-сериозна туристическа атракция, ако останат бани, а не се превърнат в музеи“, обясни гражданският кандидат.
Манолова подчерта също, че планината Витоша трябва да стане по-достъпна за столичани.
„Ще върнем достъпа до Витоша с лифтове и с автобуси, ще направим отново планината място за спорт на децата. Предвиждам със спортните клубове, с туристическите клубове да направим проект как я връщаме като място за спорт, възстановяваме занемарените влекове, възстановяваме ученическите писти“, обобщи тя идеите си.
Повече за Витоша - във видеото.
КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни