ЦСКА-София спечели с минималното 1:0 мачът със "Славия" от 16-ия кръг на футболното първенство. Единственият гол вкара Али Соу в 66-ата минута. В класирането ЦСКА-София е не четвърто място с 31 точки след "Лудогорец", "Локомотив (Пд) и "Левски", като "зелените" от Разград и "сините" от София имат мач по-малко.

Към момента "Лудогорец" е с 39 точки. "Локомотив" (Пд) има 36, а "Левски" - 35.

През първото полувреме двата отбора предложиха ниско темпо и неатрактивен футбол. ЦСКА-София бе по-активен, но допускаше  много грешки в подаванията. Най-успешнаха атака на "червените" завърши с греда след удар на Евандро в 40-ата минута.

ЦСКА-София вдигна темпото през второто полуврене, но отбраната на "Славия" бе изключително стабилна. Голът все пак падна след центриране на Петър Занев от фал, който намери много добре Али Соу.

В 73-тата минута Али Соу можеше да удвои, но вратарят на "Славия" Георги Георгиев направи зрелищно спасяване.

В 88-ата минута Славчо Шоколаров фаулира Жеферсон, а съдията Драгомир Драганов му показа жълт картон. Реакцията на играча на гостите бе гневна и той получи червен картон. На повторенията се видя как футболистът на "Славия" сритва Жеферсон, докато той лежи.

След като останаха с 10 души обаче "белите" имаха две чудесни възможности за израяняване на резултата. Удар на Емил Стоев обаче бе спасен от вратаря на ЦСКА-София Бусато. Галин Иванов пък уцели гредата.