След 13 месеца и 12 мача без победа националният отбор записа успех в официален мач - 1:0 срещу Чехия в последен двубой от група А на евроквалификациите.

Защитникът Васил Божиков реализира единствения гол в 56-ата минута на почти празния стадион "Васил Левски", затворен заради наказание от УЕФА. Присъстваха само деца, официални лица и агитка на гостите.

Това бе последният двубой на капитана Ивелин Попов - поне по думите му, изречени на брифинг вчера.

В другия мач от групата Англия разгроми Косово с 4:0 в Прищина. Така крайното класиране е следното - Англия - 21 т., Чехия - 15 (и двата отбора са на Евро 2020), Косово - 11, България - 6, Черна гора - 3. Избегнахме последното място, ако това е някаква утеха.

На тима ни предстои бараж за Европейското от Лигата на нациите през март догодина. Жребият е в петък.

Георги Дерменджиев записа победа в първия си квалификационен мач, в четвъртък в първия му тест отборът отстъпи с 0:1 пред Парагвай, отново на празен стадион - тогава заради липса на интерес.

България за първи път победи Чехия, откакто страната членува самостоятелно в УЕФА.

Преди почивката темпото на игра бе ниско, чехите повече владееха топката. Имаше няколко опасности пред двете врати. В 30-ата минута Ивелин Попов имаше коридор в атака, но се забави, впоследствие опита удар, а вратарят Коларж спаси без трудности.

В края на полувремето чехите натиснаха и стражът на "Славия" Георги Георгиев - дебютант в квалификации, трябваше да се намесва три пъти, при удар отдалеч и корнери.

В началото на втората част "лъвовете" имаха шанса да дръпнат в резултата при най-добрата си възможност за целия мач. След това нашите организираха няколко контри, при които липсваше последният пас или добрият завършващ удар.

В последните десетина минути пък пред българската врата стана "горещо". Чехите, които дойдоха в София със спокойствието на класирали се, направиха пет пропуска. Или мерникът ми изневеряваше, или вратарят Георгиев се справяше отлично.

Печалните за родния футбол квалификации за Евро 2020 поне приключват с победа.

И. д. президентът на БФС Михаил Касабов и спортният министър Красен Кралев (вдясно от него).