"Ливърпул" води вече с 11 точки пред "Манчестър Сити" след 14 кръга във Висшата лига на Англия. Днес шампионът сбърка отново, а "червените" записаха поредна победа - макар и трудно.

Първо "Сити" не успя да спечели като гост на "Нюкасъл" - 2:2. "Гражданите" повеждаха на два пъти, но "свраките" не се предадоха.

Рахим Стърлинг откри в 22-ата минута, но още в 25-ата Джетро Вилемс върна паритета. В 82-ата Кевин де Бройне реализира зрелищен гол с удар от около 30 метра. Не по-малко красиво бе и попадението на Джонджо Шелви в 88-ата за 2:2.

"Ливърпул" се възползва, като отново му се наложи да прояви характер - 2:1 срещу "Брайтън". Тимът на Юрген Клоп направи силно първо полувраме и набързо поведе с 2:0 с голове на Върджил ван Дайк в 18-ата и 24-ата минута.

В 76-ата минута вратарят на "Ливърпул" направи грешка, излизайки пред наказателното поле, беше прехвърлен и изби топката с ръка, за което получи червен картон. Домакините останаха с човек по-малко.

В 79-ата Дънк намали при свободен удар, докато влезлият като смяна страж Адриан редеше стената. До края резервата имаше отлични намеси и "Ливърпул" отново измъкна трите точки.

Други резултати: "Бърнли" - "Кристъл Палас" 0:2, "Челси" - "Уест Хем" 0:1, "Тотнъм" - "Борнемут" 3:2, "Саутхемптън" - "Уотфорд" 2:1.