ЦСКА-София записа първа победа през пролетния дял на efbet Лига - 1:0 срещу "Ботев" (Пловдив) от 22-ия кръг. Двубоят се игра на стадион "Българска армия".

Привлеченият тази зима бивш играч на "Ювентус" Стефано Белтраме вкара в 34-ата минута след индивидуална акция и добър триков пас на Али Соу.

"Червените" записаха десети пореден официален мач без допуснат гол и прекъснаха серията на "Ботев" без загуба - девет срещи.

Мачът бе скучен за гледане. ЦСКА-София отбеляза с първия си удар във вратата, а след почивката направи пропуски за второ попадение. "Канарчетата" бяха равностойни през първото полувреме, имаха и опасни атаки.

В 70-ата минута Белтраме поразвали отличните впечатления от бързата си адаптация с фрапантен пропуск на три метра от голлинията. До края на срещата домакините имаха още две прилични ситуации, а "Ботев" не успя да осъществи финален натиск и си тръгна победен.

Успехът позволи на ЦСКА-София да се доближи на две точки от "Левски", който по-рано днес направи 2:2 с "Черно море". "Локомотив" (Пловдив) е с мач по-малко и ако утре надвие "Царско село", ще се изравни със "сините". "Лудогорец" е първи с 6 т. аванс пред втория "Левски" и мач по-малко.

"Ботев" е осми - на 4 т. от шестия "Славия" (и мач по-малко).