Ден след като се сдоби с 9,2% от акциите на Twitter и стана най-големият акционер, милиардерът Илон Мъск, по-известен с Tesla и SpaceX, вече иска да променя социалната платформа.
Той не постига това чрез акциите си - които са пасивни активи и не предполагат неговата намеса в управлението, а с анкета, в която пита потребителите дали искат туитовете да имат бутон за редактиране.
Засега 73% от 2,2 млн. анкетирани са гласували "за" редакцията на туитове. Разбира се, Мъск не пропусна да се излигави с отговори "yse" и "on".
Сега микроблогинг платформата не позволява това, макар тази функция да е достъпна при конкуренцията. Всеки може да изтрие туит, който не харесва, но не може да го промени, ако иска да остане на сайта с всички коментари, харесвания и споделяния.
Тази анкета обаче не е просто хрумване на Мъск, стана ясно малко по-късно, когато тя бе споделена от Параг Агравал - настоящият главен изпълнителен директор на Twitter.
Той обяви:
"Последствията от тази анкета ще бъдат важни. Моля, гласувайте внимателно."
The consequences of this poll will be important. Please vote carefully. https://t.co/UDJIvznALB
— Parag Agrawal (@paraga) April 5, 2022
Наскоро Twitter обяви, че работи върху бутон за редакция - но това бе на 1 април и мнозина го възприеха като традиционна за деня шега.
Преди години Джак Дорси, основателят и бивш CEO на Twitter, имаше идея потребителите да имат 30-60 секунди за бързи поправки след пускане - но тя така и не се осъществи.
Още по темата
- Атентаторът от Магдебург публикувал туит с гласа на Илон Мъск след атаката
- Планът на Тръмп за избягване на спирането на работата на правителството бе отхвърлен от Камарата на представителите
- Илон Мъск: Само „Алтернатива за Германия“ може да спаси Германия
- Илон Мъск - първият човек в света с богатство от над 400 милиарда долара
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни