Правната комисия на парламента приe днес единодушно промените в Закона за съдебната власт, с които се спира изборът на Борислав Сарафов за главен прокурор. Засега само на комисия и само на първо четене.

Депутатите от бюджетната комисия пък се отказаха да приемат бюджет. Изглежда, че шегата на служебния премиер Димитър Главчев, че такъв ще има по Великден, ще се окаже реалност.

"Продължаваме промяната" и "Демократична България" за пореден път демонстрираха разделение. Този път за изборното законодателство.

Володимир Зеленски губи популярност в Украйна.

Марк Зукърбърг направи завой - вероятно към Тръмп - и се отказа от фактчекърите в Meta/фейсбук.

Още по темата
- Сътрудничиш с българска докладчица на ООН за Русия? Значи си екстремист
- Лавров обвинява САЩ, че вече не били "безпристрастен посредник" в преговорите с Украйна
- ЕС трябва да интегрира Украйна в отбранителен съюз, заяви европейският комисар по отбраната
- Дара отказа да участва във фестивал в Баку заедно с певци на Путин
Подкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и днес, за да научите новините от България и света, и да прочетете актуални анализи и коментари от „Клуб Z“. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме нужда от вашата подкрепа, за да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 държави на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на истинска, независима и качествена журналистика. Вие можете да допринесете за нашия стремеж към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият поръчител на съдържание да сте вие – читателите.
Подкрепете ни