ЦСКА-София измъкна трудна победа с 1:0 срещу "Берое" в Стара Загора и два кръга преди края съкрати изоставането си до лидера "Лудогорец" на само една точка.

Тиаго Родригес вкара в 16-ата минута, а в края гостите удържаха натиска на "зелено-белите". По-рано днес "Лудогорец" и "Левски" направиха 1:1.

Първенството приключва идната седмица. Във вторник са мачовете "Левски" - ЦСКА-София и "Ботев" - "Лудогорец". А в петък в последния кръг "орлите" приемат "Черно море", а "червените" - своя кошмар тази пролет "Ботев" (Пловдив). "Левски" гостува в Стара Загора.

ЦСКА-София започна по-добре, може би с идея да отбележи ранен гол. Евандро стреля силно, но Душан Перниш спаси. В 16-ата минута гостите разиграха топката добре и последният, който я отигра - Тиаго, го направи майсторски за 1:0. Пореден важен гол на португалеца.

До края на полувремето нямаше почти нищо интересно.

След почивката "червените" се прибраха в глуха защита, но беройци не успяха да ги пробият. Много работа имаше вратарят Витаутас Черниаускас. Педро Еуженио пробва стража с удари отдалеч.

Още няколко пъти имаше напрежение пред вратата на ЦСКА-София, макар че ситуациите не бяха стопроцентови.